ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10827798
*
nr 1082 7798
Spegel
med hylla, bemålad, 58x77
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2017
kl 20:51:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 21:04:09
1
Vinnande bud
6/1 23:36:19
2
150 kr
6/1 23:36:19
1
200 kr (Budbetjänt)
8/1 20:52:59
2
300 kr
8/1 20:52:59
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hylla spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1082 7798
Spegel
med hylla, bemålad, 58x77
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/1 21:04:09 | 1 | Vinnande bud |
| 6/1 23:36:19 | 2 | 150 kr |
| 6/1 23:36:19 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 8/1 20:52:59 | 2 | 300 kr |
| 8/1 20:52:59 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hylla spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07



